vilniausgatve.lt | 2015.06.29

Šiuolaikinės akordeono muzikos koncertas–performansas „Surrounded“


Ar galėtumėte įsivaizduoti akordeonu atliekamą ne prancūzišką šansoną ar lietuvių kapelos muziką? Galvojate, kad šis instrumentas jau nebegali jūsų nustebinti? Stipriai klystate!

Šiame paslaptingų ir negirdėtų tembrų bei vaizdų vyksme vienas ryškiausių šalies muzikos atlikėjų akordeonistas Raimondas Sviackevičius su kolegomis Džeraldu Bidva (smuikas) ir Donatu Bagursku (kontrabosas) pristatys šiuolaikinius lietuvių ir užsienio šalių kompozitorių kūrinius, skirtus akordeonui.

Organizatorių nuotr.

Visą pasirodymą apsups videomenininkės Jurgos Barilaitės videoinstaliacijos, kuriose bus intymiai ir magiškai atskleidžiama muzikos tėkmė. Garso ir vaizdo vienovė įtrauks kiekvieną klausytoją, panardindama į pilną kontekstų ir emocinių prisiminimų sustingusio laiko edrvę.

Programoje:
1. Sergey Berinsky – „Seaworld“
2. Erkki Jokinen – „Alone“
3. Andrius Maslekovas – „Dissipating Fragrances“
4. Ramūnas Motiekaitis – „Sur(r)ounded“
5. Dobrinka Tabakova – „Frozen River Flows“
6. Gintaras Sodeika – „Garso ontologija Nr.2“

Raimondas Sviackevičius – universalus menininkas, vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos akordeonistų, daugelio tarptautinių konkursų laureatas, neretai vadinamas akordeono grandu ir šio instrumento meistru.
R. Sviackevičius savo profesinius gebėjimus realizuoja įvairiausiuose kontekstuose – šiuolaikinės muzikos projektuose, elektroninėje, eksperimentinėje muzikoje, multimedijos projektuose, interpretuodamas klasikinę muziką, be to, nevengia avangardinio džiazo projektų. Jis siekia, kad akordeonas Lietuvoje vis dažniau skambėtų kartu su įvairiausiais kameriniais ansambliais bei simfoniniais orkestrais. Šis atlikėjas yra daugelio lietuviškų kūrinių akordeonui iniciatorius. Akordeonas menininko rankose prabyla turtingais tembrais, o jungiant šį skambesį su pačiais netikėčiausiais instrumentais, atsiskleidžia dar platesnis šiuolaikinio akordeono galimybių spektras.

Videomenininkė Jurga Barilaitė gyvena ir kuria Vilniuje. Nuo pat tapybos studijų baigimo Vilniaus Dailės akademijoje 1996 m. kuria tarpdisciplininius projektus, kuriuose tarpusavyje jungia tapybą, videomeną, videoperformansą ir instaliaciją. J. Barilaitės videodarbai išsiskiria performatyvumu bei moteriškumo konstravimo strategijų demaskavimu. Pastarajam autorė pasitelkia savo kūną, kurio galimybės bei siunčiami pranešimai varijuoja tarp erotikos, agresyvumo, sentimentalumo bei ironijos.

Smuikininkas Džeraldas Bidva, nuo 2010-ųjų dirbantis Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteriu, yra kviečiamas į prestižinius festivalius, koncertuoja kaip solistas bei kartu su įvairiais kameriniais ansambliais. Daug kamerinės muzikos atlikėjas groja su pačiu maestro Gidonu Kremeriu.

Kontrabosininkas Donatas Bagurskas bendradarbiauja su M. K. Čurlionio, Kauno, „Chordos“ styginių kvartetais, Baltijos gitarų kvartetu, yra ansamblio „4 Tango“ narys. Atlikėjas domisi pačių įvairiausių muzikos stilių interpretacija – pradedant senąja muzika ir baigiant šiuolaikinių autorių kūriniais, kuriuos pristato paties inicijuotuose soliniuose koncertuose.

Pasirodymo garso režisierius – Kastytis Narmontas.

Bilietai į renginį.

Komentuoti

Lietuva delne NERF arena TODOBOX